Tulokset

ALUEMESTARUUS 2019    

Cadet

    
 146Sebastian ErkkiläNoorUA/MK
 29Niklas JokinenKokeFK-K
 344Leanna ErkkiläNoorUA/MK
 48Eelis KoivistoKokeFK-K
 581Miska CorellULVILAN FK-K
 684Tomas HalttunenULVILAN FK-K
 764Milla PyöliSWK Fin ry
 875Julius RuotsalainenSWK Fin ry
 963Eetu AaltoSWK Fin ry
 1010Jalmari PernuKokeFK-K
 1177Leo LaineSWK Fin ry
 1266Ewert PyöliSWK Fin ry
 1371Venni VirtaSWK Fin ry
 1465Sampo LaineSWK Fin ry
     

Mikro

    
 11Juuso SarankiSWK Fin ry
 295Vili NurmiPFKK
 322Miro LeskinenKankUA
 475Santeri LaitonenSWK Fin ry
 569Vilho AatolaSWK Fin ry
 612Veetu JokelaPFKK
 711Saku HakamäkiPFKK
 824Kiira LeskinenKankUA
 929Neea Yli-VääräläSaloUA
     

Raket C/D

    
 153Valtteri LevoMonako FK
 296Jani NiemiKankUA
 397Anni NiemiKankUA
 440Arttu SavolainenPFKK
 533Juho JokitulppoMonako FK
 643Aatu LeinonenMonako FK
 724Eemeli OjalaULVILAN FK-K
 836Mika SantanenSWK Fin ry
 982Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K
 1045Lassi PukkilaULVILAN FK-K
 1117Patrik HaapalaPFKK
     

Mini 60 

    
 161Mitja HeineMonako FK
     

Rotax

    
 19Miska KoivulammiMonako FK
     

X30

    
 129Rasmus KukkumäkiKankUA
 2415Aleksi ViitamäkiTUA

7-CUP 2019

Pori 25.8.2019

   
Cadet   
    
19Niklas JokinenKokeFK-K
246Sebastian ErkkiläNoorUA/MK
344Leanna ErkkiläNoorUA/MK
48Eelis KoivistoKokeFK-K
564Milla PyöliSWK Fin ry
666Ewert PyöliSWK Fin ry
777Leo LaineSWK Fin ry
871Venni VirtaSWK Fin ry
9177Aki EerolaPirKa
1084Tomas HalttunenULVILAN FK-K
1199Erik SeppäläPirKa
1265Sampo LaineSWK Fin ry
1381Miska CorellULVILAN FK-K
    
Mikro   
    
115Onni TuiskuPirKa
24Oskari SakalaPirKa
395Vili NurmiPFKK
41Juuso SarankiSWK Fin ry
58Otto-Verneri SakalaPirKa
636Markus NurmiPirKa
775Santeri LaitonenSWK Fin ry
890Jermu KarinenSWK Fin ry
911Saku HakamäkiPFKK
1029Neea Yli-VääräläSaloUA
1169Vilho AatolaSWK Fin ry
1224Kiira LeskinenKankUA
1322Miro LeskinenKankUA
    
Raket D   
    
196Jani NiemiKankUA
297Anni NiemiKankUA
353Valtteri LevoMonako FK
440Arttu SavolainenPFKK
530Veeti SavolainenPFKK
645Lassi PukkilaULVILAN FK-K
736Mika SantanenSWK Fin ry
892Atte HaapalaFFKK
924Eemeli OjalaULVILAN FK-K
1051Sulo KariluomaPirKa
1112Iivari TuomilehtoKEIMOLA FK-K
1282Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K
1317Patrik HaapalaPFKK
1434Veeti LeppihalmeParkUA

 

 

 

 

Paimio 11.8.2019

 

Cadet

      
       
146Sebastian ErkkiläNoorUA/MK  
281Miska CorellULVILAN FK-K  
344Leanna ErkkiläNoorUA/MK  
49Niklas JokinenKokeFK-K  
572Sisu TurtiainenSWK Fin ry  
66Oiva VettenrantaPirKa  
78Eelis KoivistoKokeFK-K  
875Julius RuotsalainenSWK Fin ry  
911Taffe NiskanenHyUA  
1064Milla PyöliSWK Fin ry  
1171Venni VirtaSWK Fin ry  
1210Jalmari PernuKokeFK-K  
1399Erik SeppäläPirKa  
1477Leo Laine SWK Fin ry  
1563Eetu AaltoSWK Fin ry  
1665Sampo LaineSWK Fin ry  
1766Ewert PyöliSWK Fin ry  
1884Tomas HalttunenULVILAN FK-K  
1911Urho KutilaFFKK  
       

 

 

Mikro

 

 

      
       
115Onni TuiskuPirKa  
288Alfons MiettinenVihUA  
31Juuso SarankiSWK Fin ry  
469Vilho AatolaSWK Fin ry  
536Markus NurmiPirKa  
686Otto LahtinenHyUA  
775Santeri LaitonenSWK Fin ry  
84Oskari SakalaPirKa  
922Miro LeskinenKankUA  
1012Veetu JokelaPFKK  
1195Vili NurmiPFKK  
1289Kimi AlankoVihUA  
1390Jermu KarinenSWK Fin ry  
148Otto-Verneri SakalaPirKa  
1511Saku HakamäkiPFKK  
1629Neea Yli-VääräläSaloUA  
1724Kiira LeskinenKankUA  
1810Neo LaihoSWK Fin ry  
       

 

 

Raket D

 

 

      
       
151Sulo KariluomaPirKa  
270Sara HeikkinenKEIMOLA FK-K  
397Anni NiemiKankUA  
445Lassi PukkilaULVILAN FK-K  
582Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K  
692Atte HaapalaFFKK  
724Eemeli OjalaULVILAN FK-K  

 

Ulvila  21.7.2019

Cadet

 

19Niklas JokinenKokeFK-K
281Miska CorellULVILAN FK-K
38Eelis KoivistoKokeFK-K
466Ewert PyöliSWK Fin ry
584Tomas HalttunenULVILAN FK-K
67Milla PyöliSWK Fin ry
76Oiva VettenrantaPirKa
811Urho KutilaFFKK
910Jalmari PernuKokeFK-K
1077Leo LaineSWK Fin ry
1198Sampo LaineSWK Fin ry
    
    
Mikro   
    
136Markus NurmiPirKa
215Onni TuiskuPirKa
34Juuso SarankiSWK Fin ry
44Oskari SakalaPirKa
522Otto-Verneri SakalaPirKa
69Neo LaihoSWK Fin ry
    
Raket D   
    
196Jani NiemiKankUA
240Arttu SavolainenPFKK
343Aatu LeinonenMonako FK
453Valtteri LevoMonako FK
524Eemeli OjalaULVILAN FK-K
645Lassi PukkilaULVILAN FK-K
797Anni NiemiKankUA
892Atte HaapalaFFKK
912Iivari TuomilehtoKeimola FK-kerho
1082Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K
1130Veeti SavolainenPFKK
1275Akseli Hakala PirKa
13333Miko ErkkiläPirKa
1434Veeti LeppihalmeParkUA

 

Kokemäki 7.7.2019

Cadet

144Leanna ErkkiläNoorUA/MK
246Sebastian ErkkiläNoorUA/MK
39Niklas JokinenKokeFK-K
48Eelis KoivistoKokeFK-K
519Topias KulmalaPirKa
611Urho KutilaFFKK
784Tomas HalttunenULVILAN FK-K
881Miska CorellULVILAN FK-K
966Ewert PyöliSWK Fin ry
1010Jalmari PernuKokeFK-K
1164Milla PyöliSWK Fin ry
1271Venni VirtaSWK Fin ry
    
Mikro   
    
11Juuso SarankiSWK Fin ry
24Oskari SakalaPirKa
395Vili NurmiPFKK
415Onni TuiskuPirKa
522Miro LeskinenKankUA
636Markus NurmiPirKa
786Otto LahtinenHyUA
869Vilho AatolaSWK Fin ry
917Patrik HaapalaPFKK
1012Veetu JokelaPFKK
118Otto-Verneri SakalaPirKa
1289Kimi AlankoVihUA
1390Jermu KarinenSWK Fin ry
1410Neo LaihoSWK Fin ry
1558Pyry SuvelaPirKa
1629Neea Yli-VääräläSaloUA
1724Kiira LeskinenKankUA
1875Santeri LaitonenSWK Fin ry
    
Raket D   
    
196Jani NiemiKankUA
253Valtteri LevoMonako FK
316Eemil ValkealaaksoPirKa
424Eemeli OjalaULVILAN FK-K
588Niko AhtiainenPirKa
692Atte HaapalaFFKK
782Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K
833Juho JokitulppoMonako FK
945Lassi PukkilaULVILAN FK-K
1097Anni NiemiKankUA
1134Veeti LeppihalmeParkUA

 

Monako 2.6.2019

  
    
Cadet   
    
146Sebastian ErkkiläNoorUA/MK
244Leanna ErkkiläNoorUA/MK
39Niklas JokinenKokeFK-K
481Miska CorellULVILAN FK-K
58Eelis KoivistoKokeFK-K
684Tomas HalttunenULVILAN FK-K
719Topias KulmalaPirKa
811Urho KutilaFFKK
96Oiva VettenrantaPirKa
1066Ewert PyöliSWK Fin ry
1164Milla PyöliSWK Fin ry
1210Jalmari PernuKokeFK-K
1399Erik SeppäläPirKa
    

 

Mikro

   
    
11Juuso SarankiSWK Fin ry
269Vilho AatolaSWK Fin ry
34Oskari SakalaPirKa
419Simeon KetolaVihUA
590Jermu KarinenSWK Fin ry
675Santeri LaitonenSWK Fin ry
78Otto-Verneri SakalaPirKa
817Patrik HaapalaPFKK
946Matti SantanenSWK Fin ry
1078Jimi KoikkalainenHyUA
1158Pyry SuvelaPirKa
1210Neo LaihoSWK Fin ry
1329Neea Yli-VääräläSaloUA

 

 

Raket D

   
    
16Martti RitonenPirKa
296Jani NiemiKankUA
388Niko AhtiainenPirKa
413Santeri HakalaPirKa
597Anni NiemiKankUA
653Valtteri LevoMonako FK
740Arttu SavolainenPFKK
824Eemeli OjalaULVILAN FK-K
912Iivari TuomilehtoKEIMOLA FK-K
1043Aatu LeinonenMonako FK
1130Veeti SavolainenPFKK
1292Atte HaapalaFFKK

13

33Juho JokitulppoMonako FK
1445Lassi PukkilaULVILAN FK-K
1582Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K
    

 

Raket C

   
    
114Luca JohannesdahlKEIMOLA FK-K
236Mika SantanenSWK Fin ry
371Aada TurpeinenKEIMOLA FK-K
48Aaro KiviniittyMonako FK
    

 

Lentola 5.5.2019

 

Cadet   
    

 

1

 

44

 

Leanna Erkkilä

 

NoorUA/MK

2124Aapo TimonenJoeUA
346Sebastian ErkkiläNoorUA/MK
48Eelis KoivistoKokeFK-K
59Niklas JokinenKokeFK-K
684Tomas HalttunenULVILAN FK-K
764Milla PyöliSWK Fin ry
866Ewert PyöliSWK Fin ry
911Urho KutilaFFKK
1070Voitto AatolaSWK Fin ry
116Oiva VettenrantaPirKa
    
Mikro   
    
11Juuso SarankiSWK Fin ry
269Vilho AatolaSWK Fin ry
372Matias OvaskaSaiKart
436Markus NurmiPirKa
588Alfons MiettinenVihUA
622Miro LeskinenKankUA
795Vili NurmiPFKK
875Santeri LaitonenSWK Fin ry
915Onni TuiskuPirKa
1078Jimi KoikkalainenHyUA
1190Jermu KarinenSWK Fin ry
1246Matti SantanenSWK Fin ry
1389Kimi AlankoVihUA
14111Hilda RintamäkiKankUA
157Luka UlanEspoo Karting ry
1611Saku HakamäkiPFKK
1729Neea Yli-VääräläSaloUA
1810Neo LaihoSWK Fin ry
1960Hugo SaarelaLahden Fk ry
2077Roope HumalaKankUA
    
Raket D   
    
188Niko AhtiainenPirKa
216Eemil ValkealaaksoPirKa
325Ohto MiikkiSaiKart
451Sulo KariluomaPirKa
596Jani NiemiKankUA
643Aatu LeinonenMonako FK
712Iivari TuomilehtoKEIMOLA FK-K
826Noora ValkealaaksoPirKa
981Dante MaalaPirKa
1033Juho JokitulppoMonako FK
1134Veeti LeppihalmeParkUA
1280Heikki HarjuPirKa
136Martti RitonenPirKa
    
Raket C   
    

 

1

 

10

 

Jaakko Laitinen

 

LMM

266Santeri Ylä-MononenPirKa
314Luca JohannesdahlKEIMOLA FK-K
413Santeri HakalaPirKa
536Mika SantanenSWK Fin ry
    

 

OK-j

   

 

1

 

34

 

Eemeli Koivisto

 

Monako FK

218Mikael HasalaPirKa
331Frans RintamäkiKankUA
468Jani AiraksinenKEIMOLA FK-K
578Jere KoikkalainenHyUA
Yhteenlasketut pisteet 2019         
     LentolaMonako Kokemäki Ulvila PaimioPoriYhteensä
Cadet           
            
1.46Sebastian ErkkiläNoorUA/MK 101512 151264
2.44Leanna ErkkiläNoorUA/MK 151215 101062
3. 9Niklas JokinenKokeFK-K 810101591559
4.8Eelis KoivistoKokeFK-K 989106945
5.81Miska CorellULVILAN FK-K  951212139
6.84Tomas HalttunenULVILAN FK-K 77681331
7.66Ewert PyöliSWK Fin ry 53491728
8.64Milla PyöliSWK Fin ry 62273828
9.11Urho KutilaFFKK 45751 22
10.6Oiva VettenrantaPirKa 24 67 19
11.19Topias KulmalaKokeFK-K  68   14
12.124Aapo TimonenJoeUA 12     12
13. 77Leo LaineSWK Fin ry    31610
14.10Jalmari PernuKokeFK-K  1341 9
15.72Sisu TurtiainenSWK Fin ry     8 8
 71Venni VirtaSWK Fin ry   1 258
17.75Julius RuotsalainenSWK Fin ry     5 5
18.11Taffe NiskanenHyUA     4 4
 98Sampo LaineSWK Fin ry    2114
 99Erik SeppäläPirKa  1  124
 177Aki Eerola PirKa      44
22.70Voitto AatolaSWK Fin ry 3     3
23.63Eetu AaltoSWK Fin ry     1 1
            
Mikro           
            
1.1Juuso SarankiSWK Fin ry 1515151010965
2.15Onni TuiskuPirKa 4 912151555
3.4Oskari SakalaPirKa  1012951248
4.36Markus NurmiPirKa 9 7158746
5.69Vilho AatolaSWK Fin ry 12125 9240
6.95Vili NurmiPFKK 6 10 21028
7.75Santeri LaitonenSWK Fin ry 571 6625
 8Otto-Verneri SakalaPirKa  6281825
9.88Alfons MiettinenVihUA 8   12 20
10.22Miro LeskinenKankUA 7 8 4120
11.90Jermu KarinenSWK Fin ry 281 1517
12.86Otto LahtinenHyUA   6 7 13
13.72Matias OvaskaSaiKart 10     10
 10Neo LaihoSWK Fin ry 1117  10
15.19Simeon KetolaVihUA  9    9
 17Patrik HaapalaPFKK  54   9
17.29Neea Yli-VääräläSaloUA 111 137
18.78Jimi KoikkalainenHyUA 33    6
 12Veetu JokelaPFKK   3 3 6
20.46Matti SantanenSWK Fin ry 14    5
21.11Saku HakamäkiPFKK      44
22.58Pyry SuvelaPirKa  21   3
 89Kimi AlankoVihUA 1 1 1 3
 24Kiira LeskinenKankUA   1 113
25.11Saku HakamäkiPFKK 1   1 2
 111Hilda RintamäkiKankUA 1     1
 7Luka UlanEspoo Karting ry 1     1
 60Hugo SaarelaLahden Fk ry 1     1
 77Roope HumalaKankUA 1     1
 10Neo LaihoSWK Fin ry     1 1
            
Raket D           
            
1.96Jani NiemiKankUA 8121515 1565
2.97Anni NiemiKankUA  836101239
3.53Valtteri LevoMonako FK  7129 1038
4.88Niko AhtiainenPirKa 15108   33
5. 24Eemeli OjalaULVILAN FK-K  5986432
6. 45Lassi PukkilaULVILAN FK-K  1479728
7.51Sulo KariluomaPirKa 9   15327
 40Arttu SavolainenPFKK  6 12 927
9.92Atte HaapalaFFKK  1757525
10.16Eemil ValkealaaksoPirKa 12 10   22
11.43Aatu LeinonenMonako FK 73 10  20
12.82Mette-Maria MyllykallioULVILAN FK-K  1638119
13.6Martti RitonenPirKa 115    16
 12Iivari TuomilehtoKEIMOLA FK-K 64 4 216
14.70Sara HeikkinenKEIMOLA FK-K     12 12
 30Veeti SavolainenPFKK  2 2 812
16.25Ohto MiikkiSaiKart 10     10
17.13Santeri HakalaPirKa  9    9
 33Juho JokitulppoMonako FK 315   9
19.34Veeti LeppihalmeParkUA 2 21 16
20.26Noora ValkealaaksoPirKa 5     5
21.81Dante MaalaPirKa 4     4
22.80Heikki HarjuPirKa 1     1
 333Miko ErkkiläPirKa    1  1
 75Akseli HakalaPirKa    1  1
 17Patrik HaapalaPFKK      11
            
Raket C           
            
1.36Mika SantanenSWK Fin ry 812   626
2.14Luca JohannesdahlKEIMOLA FK-K 1015    25
3.10Jaakko LaitinenLMM 15     15
4.66Santeri Ylä-MononenPirKa 12     12
5.71Aada TurpeinenKEIMOLA FK-K  10    10
6.13Santeri HakalaPirKa 9     9
 8Aaro KiviniittyMonako FK  9    9
            
OK-j           
            
1.34Eemeli KoivistoMonako FK 15     15
2.18Mikael HasalaPirKa 12     12
3.31Frans RintamäkiKankUA 10     10
4.68Jani AiraksinenKEIMOLA FK-K 9     9
5.78Jere KoikkalainenHyUA 8     8
         
            
AKK:n palkittavat vuonna 2019
Cadetit kaikki, muista luokista 3 parasta
 ( vaatii osallistumisen vähintään 3:een osakilpailuun)
           
     LentolaMonako Kokemäki Ulvila PaimioPoriYhteensä
Cadet           
            
1.46Sebastian ErkkiläNoorUA/MK 101512 151264
2.44Leanna ErkkiläNoorUA/MK 151215 101062
3. 9Niklas JokinenKokeFK-K 810101591559
4.8Eelis KoivistoKokeFK-K 989106945
5.81Miska CorellULVILAN FK-K  951212139
6.84Tomas HalttunenULVILAN FK-K 77681331
7.66Ewert PyöliSWK Fin ry 53491728
8.64Milla PyöliSWK Fin ry 62273828
9.11Urho KutilaFFKK 45751 22
10.6Oiva VettenrantaPirKa 24 67 19
11.19Topias KulmalaKokeFK-K  68   14
12.124Aapo TimonenJoeUA 12     12
13. 77Leo LaineSWK Fin ry    31610
14.10Jalmari PernuKokeFK-K  1341 9
15.72Sisu TurtiainenSWK Fin ry     8 8
 71Venni VirtaSWK Fin ry   1 258
17.75Julius RuotsalainenSWK Fin ry     5 5
18.11Taffe NiskanenHyUA     4 4
 98Sampo LaineSWK Fin ry    2114
 99Erik SeppäläPirKa  1  124
 177Aki Eerola PirKa      44
22.70Voitto AatolaSWK Fin ry 3     3
23.63Eetu AaltoSWK Fin ry     1 1
            
Mikro           
            
1.1Juuso SarankiSWK Fin ry 1515151010965
2.15Onni TuiskuPirKa 4 912151555
3.4Oskari SakalaPirKa  1012951248
            
Raket D           
            
1.96Jani NiemiKankUA 8121515 1565
2.97Anni NiemiKankUA  836101239
3.53Valtteri LevoMonako FK  7129 1038
            
Raket C           
            
1.36Mika SantanenSWK Fin ry 812   626
            
           
          
                       
ALUEMESTARUUS 2019                 
AKK:n palkittavat ( Cadeteista kaikki, muista luokista 3 parasta. Mikäli luokkaan on osallistunut 3-4 kuljettajaa, palkitaan vain voittaja. Mikäli luokassa oli alle 3 kuljettajaa , sitä ei jaeta erillistä Aluemestaruuspalkintoa)
                  

Cadet

                 
 1 Sebastian ErkkiläNoorUA/MK             
 2 Niklas JokinenKokeFK-K             
 3 Leanna ErkkiläNoorUA/MK             
 4 Eelis KoivistoKokeFK-K             
 5 Miska CorellULVILAN FK-K             
 6 Tomas HalttunenULVILAN FK-K             
 7 Milla PyöliSWK Fin ry             
 8 Julius RuotsalainenSWK Fin ry             
 9 Eetu AaltoSWK Fin ry             
 10 Jalmari PernuKokeFK-K             
 11 Leo LaineSWK Fin ry             
 12 Ewert PyöliSWK Fin ry             
 13 Venni VirtaSWK Fin ry             
 14 Sampo LaineSWK Fin ry             
                  

Mikro

                 
 1 Juuso SarankiSWK Fin ry             
 2 Vili NurmiPFKK             
 3 Miro LeskinenKankUA             
                  

Raket C/D

                 
 1 Valtteri LevoMonako FK             
 2 Jani NiemiKankUA             
 3 Anni NiemiKankUA             
                  
                  
                  
    
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
           
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
         
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
           
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
         
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            

Vuosi 2018

AKK:n palkittavat ( Cadeteista kaikki, kuitenkin vähintään kolmeen osakilpailuun osallistuneet sekä muissa luokissa 3 parasta, jotka ovat osallistuneet myös vähintään kolmeen osakilpailuun)

 

AKK:n Palkittavat   LentolaUlvilaMonakoKokemäkiPaimioHonkajokiYhteensä
            
            
Cadet           
            
110Onni TuiskuPirka12151515121269
266Hugo SaarelaLahden FK-kerho1512121215166
322Miro LeskinenKankaanpään UA8989 1549
482Leanna ErkkiläUlvilan FK-kerho9810106946
595Vili Nurmi Ulvilan FK-kerho2771101036
669Vilho AatolaSWK Fin ry34914424
683Sebastian ErkkiläUlvilan FK-kerho13329724
836Markus NurmiPirka 54 8623
912Veetu JokelaPorin FK-kerho4105 3 22
1086Otto LahtinenHyvinkään UA10 6 5 21
1164Milla PyöliSWK Fin ry11185318
1175Santeri LaitonenSWK Fin ry12272518
1358Pyry SuvelaPirka711  110
1465Jermu KarinenSWK Fin ry1115119
1424Kiira LeskinenKankaanpään UA  16 29
1666Ewert PyöliSWK Fin ry1114118
17105Onni MäkinenKankaanpään UA 113 16
1816Saku HakamäkiPorin FK-kerho111 115
            
Micro           
            
111Juuso SarankiSWK Fin ry15151012151572
229Neea Yli-VääräläSalo UA128396843
3117Patrik HaapalaUlvilan FK-kerho  151512 42
            
Raket
Junior
           
            
196Jani NiemiKankaanpään UA105128121557
271Aada TurpeinenKeimolan FK-kerho81015681051
330Veeti SavolainenPorin FK-kerho11510126245
            
Raket
Yleinen
           
            
134Eemeli KoivistoMonako FK-kerho1515151515 75
240Arttu SavolainenPorin FK-kerho912910121558
360Leevi VappulaMonako FK-kerho121212   36
            
Mini 60
Junior
           
            
141Lari HaavistoPirka15151215101572
            

Aluemestaruus 2018 Länsi-Suomi, Lista päivitetty 21.11.2018

AKK:n palkittavat ( Cadeteista kaikki, muista luokista 3 parasta. Mikäli luokkaan on osallistunut 3-4 kuljettajaa, palkitaan vain voittaja. Mikäli luokassa oli alle 3 kuljettajaa , sitä ei jaeta erillistä Aluemestaruuspalkintoa)

 

Cadet   
    
195Nurmi ViliULVILAN FK-KERHO
269Aatola VilhoSOUTH WEST KARTING FIN
383Erkkilä SebastianULVILAN FK-KERHO
422Leskinen MiroKANKAANPÄÄN URHEILUAUTOILIJAT
575Laitonen SanteriSOUTH WEST KARTING FIN
612Jokela VeetuPORIN FORMULA KARTING KERHO
782Erkkilä LeannaULVILAN FK-KERHO
866Pyöli EwertSOUTH WEST KARTING FIN
9105Mäkinen OnniHONKAJOEN MOOTTORIKERHO/UA
1024Leskinen KiiraKANKAANPÄÄN URHEILUAUTOILIJAT
1116Hakamäki SakuPORIN FORMULA KARTING KERHO
1299Rintamäki HildaKANKAANPÄÄN URHEILUAUTOILIJAT
1364Pyöli MillaSOUTH WEST KARTING FIN
    
Micro  Palkitaan vain voittaja! 
    
111Saranki JuusoSOUTH WEST KARTING FIN
    
Raket Junior   
    
196Jani NiemiKANKAANPÄÄN URHEILUAUTOILIJAT
236Eemeli OjalaULVILAN FK-KERHO
343Aatu LeinonenMONAKO FK
    
Raket YleinenEi palkita, alle 3 osallistujaa 
    
    
Mini60 junior Ei palkita, alle 3 osallistujaa 
    
    
Rotax Ei palkita, alle 3 osallistujaa 
    
    
Yamaha Ei palkita, alle 3 osallistujaa 
    
    
OK Palkitaan vain voittaja! 
    
134Koivisto EemeliMONAKO FK
Kaikki kuljettajat  LentolaUlvilaMonakoKokemäkiPaimioHonkajokiYhteensä
CUP         
          
Cadet         
          
110Onni Tuisku12151515121269
266Hugo Saarela1512121215166
312Veetu Jokela4105 3 22
422Miro Leskinen8989 1549
582Leanna Erkkilä9810107946
695Vili Nurmi2771101036
7110Jaakko Manninen 6    6
836Markus Nurmi 54 8623
969Vilho Aatola34914424
1083Sebastian Erkkilä13329724
1175Santeri Laitonen12272518
1258Pyry Suvela711  110
1364Milla Pyöli11185318
1465Jermu Karinen1115119
1516Saku Hakamäki111 115
1666Ewert Pyöli1114118
17105Onni Mäkinen 113 16
1886Otto Lahtinen10 6 6 22
1943Samuel Ketola6     6
2019Simeon Ketola5     5
2141Sami Tani1     1
2278Jimi Koikkalainen1     1
2399Hilda Rintamäki1     1
2424Kiira Leskinen  16 29
2571Venni Virta    1 1
2676Joel Kalliomäki    1 1
2793Antti Torkkeli    112
28100Roope Humala     88
          
Micro         
          
111Juuso Saranki15151012151572
216Sakari Rossi 129 71038
321Miko Erkkilä 1012   22
478Jimi Koikkalainen 96 8932
529Neea Yli-Väärälä128396843
6117Patrik Haapala  151512 42
77Luka Ulan  8   8
841Sami Tani  7   7
9891Kimi Alanko  5   5
1012Matti Santanen  41091235
1119Simeon Ketola    10 10
          
          
Raket
Junior
         
          
130Veeti Savolainen11510126245
240Arttu Savolainen912Raket yl   0
371Aada Turpeinen81015681051
497Anni Niemi19114116
512Jonne Nieminen187   16
678Jere Koikkalainen275105734
753Valtteri Levo661151937
896Jani Niemi105128121557
943Aatu Leinonen444   12
1082Mette-Maria Myllykallio 3 4 18
1118Eemil Valkealaakso52   613
1236Eemeli Ojala11233817
1333Juho Jokitulppo11922115
1445Lassi Pukkila11677425
1526Noora Valkealaakso11   13
1693Santeri Torkkel111 115
1734Veeti Leppihalme 11  13
1851Sulo Kariluoma 1  10314
1947Luca Johannesdahl15     15
2035Aleksi Takkunen12     12
2124Niko Ahtiainen7    18
2277Sonja Grönlund3     3
23111Frans Rintamäki1     1
2461Mitja Heine1 159 16
2516Santeri Hakala1     1
2657Aaron Martiskainen1     1
2765Leevi Kolehmainen  8   8
2859Atte Haapala1 3  59
2914Mika Santanen1 13117
3090Sara Heikkinen  1   1
3187Niklas Pakkala  1  12
3272Eetu Hartila   9151236
3373Elias Hartila   1113
3479Jimi Koikkalainen   1  1
35333Miko Erkkilä     11
          
Raket
Yleinen
         
          
134Eemeli Koivisto1515151515 75
260Leevi Vappula121212   36
358Eeli Byström10  1210 32
454Aaro Kiviniitty9 10   19
568Jani Airaksinen8 89  25
650Luka Sammalisto7     7
718Mikael Hasala6     6
840Arttu Savolainen912910121558
          
Mini 60
Junior
         
          
141Lari Haavisto15151215101572
211Kimi Tani  15 15 30
371Patrik Haapala 12   1022
413Leevi Väisänen   10  10
550Tomas Hassinen    12 12
675Arttu Loponene    9 9
731Mitja Heine     1212
          
Mini 60
Yleinen
         
          
144Eemeli Törmänen  15   15

 

Pisteet yhteensä 2017

 

Cadet

 

 

   

 

Ulvila

 

Paimio

 

Eura

 

Kokemäki

 

Pori

 

Honkajoki

 

Yhteensä

CUP

sijoitus

  

 

           

1

82

 

Leanna Erkkilä

 

15

8

9

15(8)1057 3.

2

433

 

Aada Turpeinen

 

12

15

15

(8)121569 1.

3

33

 

Juho Jokitulppo

 

10

10

12

(10)1512

59

 2.

4

12

 

Veetu Jokela

 

9

4

6

   

19

9.

5

90

 

Patrik Haapala

 

8

7

4

 69345.

6

61

 

Juuso Saranki

 

7

(2)

5

998384.

7

95

 

Vili Nurmi

 

6

 

3

641208.

8

64

 

Milla Pyöli

 

5

1

1

 321212.

9

479

 

Sara Heikkinen

  

12

10

   

22

6.

10

63

 

Atte Haapala

  

9

 12  217.

11

31

 

Arttu Loponen

  

6

    

6

18.

12

43

 

Miro Kämppi

  

5

    

5

20.

13

95

 

Hugo Kämppi

  

3

    

3

22.

14

78

 

Jimi Koikkalainen

  

1

1

72 1113.

15

68

 

Matti Santanen

  

1

1

 13

6

19.

16

65

 

Jermu Karinen

  

1

    

1

23.

17

125

 

Neea Yli-Väärälä

  

1

1

511915.
1811

 

Iisak Hatanpää    8   816.
198 Emil Lindgård    7   717.
20100 Roope Humala    1 761411.
2110 Onni Tuisku      1071710.
22110 Jaakko Manninen      551014.
2322 Miro Leskinen       4421.
2424 Kiira Leskinen       1123.
2599 Hilda Rintamäki       1123.
              

Micro

 

 

           
  

 

           

1

20

 

Veeti Savolainen

 

15

15

15

1515(12)751.

2

29

 

Alvar Siimesvaara

 

12

 

10

   

22

8.

3

19

 

Anton Virtanen

 

10

10

12

10  423.

4

24

 

Eemeli Ojala

 

9

12

(9)

12

1215602.

5

15

 

Eemil Valkealaakso

 

8

  91010374.

6

62

 

Elias Hautamäki

 

7

 

7

   

14

11.

7

33

 

Miko Erkkilä

 

6

6

 7 5247.

8

21

 

Elias Hartila

 

5

9

 878375.

9

32

 

Kristin Hohkala

 

4

     

4

14.

10

31

 

Lassi Pukkila

 

(3)

7

8

496346.

11

75

 

Lucas Vilkman

  

8

    

8

13.
12  30

 

Aaro Martiskainen     65 1112.
13  34 Veeti Leppihalme     587209.
14  97 Anni Niemi      691510.
              

Raket junior

 

           
  

 

           

1

34

 

Eemeli Koivisto

 

15

   1215424.

2

40

 

Arttu Savolainen

 

12

8

12

109(1)512.

3

51

 

Eetu Hartila

 

10

6

10

1(1)8357.

4

58

 

Eeli Byström

 

9

15

15

1515(1)691.

5

68

 

Jani Airaksinen

 

8

7

9

57(4)366.

6

96

 

Jani Niemi

 

7

9

7

64(3)338.

7

11

 

Topias Kaapu

 

6

4

    

10

17.

8

48

 

Martti Ritonen

 

5

     

5

18.

9

64

 

Valtteri Levo

 

4

12

 7812433.

10

43

 

Aatu Leinonen

 

3

   691810.

11

82

 

Mette-Maria Myllykallio

2

1

4

31 1116.

12

12

 

Jonne Nieminen

 

1

5

 8(1)10249.

13

87

 

Niklas Pakkala

 

1

1

6

1(1)51412.

14

111

 

Frans Rintamäki

 

1

10

8

910(1)385.

15

98

 

Mika Santanen

 

1

1

3

2(1)61313.

16

121

 

Miska Koivulammi

 

1

3

   71115.

17

102

 

Aada Turpeinen

 

1

     

1

21.

18

61

 

Mitja Heine

  

2

  3 519.

19

78

 

Jere Koikkalainen

  

1

5

45 1511.
20110

 

Santeri Ylä-Mononen     12  1214.
2127 Nico Lahnalahti      2 220.
              
Raket             
              
154 Aaro Kiviniitty      1515301.
211 Topias Kaapu      12 122.
              

Yamaha

 

 

           
  

 

           

1

16

 

Kaarle Neuvonen

  

15

 1212 391.
2    415

 

Aleksi Viitamäki     1515 302.
3  22 Juho Routa      10 103.
  

 

           

Tag

 

 

           
  

 

           

1

100

 

Mikael Fihlman

  

15

 12  271.

2

19

 

Roope Tuominen

  

12

 15  271.
  

 

           
  

 

           
  

 

           

 

  

 

Pisteet yhteensä 2017

 

Cadet

 

 

   

 

Ulvila

 

Paimio

 

Eura

 

Kokemäki

 

Pori

 

Honkajoki

 

Yhteensä

CUP

sijoitus

  

 

           

1

82

 

Leanna Erkkilä

 

15

8

9

15(8)1057 3.

2

433

 

Aada Turpeinen

 

12

15

15

(8)121569 1.

3

33

 

Juho Jokitulppo

 

10

10

12

(10)1512

59

 2.

4

12

 

Veetu Jokela

 

9

4

6

   

19

9.

5

90

 

Patrik Haapala

 

8

7

4

 69345.

6

61

 

Juuso Saranki

 

7

(2)

5

998384.

7

95

 

Vili Nurmi

 

6

 

3

641208.

8

64

 

Milla Pyöli

 

5

1

1

 321212.

9

479

 

Sara Heikkinen

  

12

10

   

22

6.

10

63

 

Atte Haapala

  

9

 12  217.

11

31

 

Arttu Loponen

  

6

    

6

18.

12

43

 

Miro Kämppi

  

5

    

5

20.

13

95

 

Hugo Kämppi

  

3

    

3

22.

14

78

 

Jimi Koikkalainen

  

1

1

72 1113.

15

68

 

Matti Santanen

  

1

1

 13

6

19.

16

65

 

Jermu Karinen

  

1

    

1

23.

17

125

 

Neea Yli-Väärälä

  

1

1

511915.
1811

 

Iisak Hatanpää    8   816.
198 Emil Lindgård    7   717.
20100 Roope Humala    1 761411.
2110 Onni Tuisku      1071710.
22110 Jaakko Manninen      551014.
2322 Miro Leskinen       4421.
2424 Kiira Leskinen       1123.
2599 Hilda Rintamäki       1123.
              

Micro

 

 

           
  

 

           

1

20

 

Veeti Savolainen

 

15

15

15

1515(12)751.

2

29

 

Alvar Siimesvaara

 

12

 

10

   

22

8.

3

19

 

Anton Virtanen

 

10

10

12

10  423.

4

24

 

Eemeli Ojala

 

9

12

(9)

12

1215602.

5

15

 

Eemil Valkealaakso

 

8

  91010374.

6

62

 

Elias Hautamäki

 

7

 

7

   

14

11.

7

33

 

Miko Erkkilä

 

6

6

 7 5247.

8

21

 

Elias Hartila

 

5

9

 878375.

9

32

 

Kristin Hohkala

 

4

     

4

14.

10

31

 

Lassi Pukkila

 

(3)

7

8

496346.

11

75

 

Lucas Vilkman

  

8

    

8

13.
12  30

 

Aaro Martiskainen     65 1112.
13  34 Veeti Leppihalme     587209.
14  97 Anni Niemi      691510.
              

Raket junior

 

           
  

 

           

1

34

 

Eemeli Koivisto

 

15

   1215424.

2

40

 

Arttu Savolainen

 

12

8

12

109(1)512.

3

51

 

Eetu Hartila

 

10

6

10

1(1)8357.

4

58

 

Eeli Byström

 

9

15

15

1515(1)691.

5

68

 

Jani Airaksinen

 

8

7

9

57(4)366.

6

96

 

Jani Niemi

 

7

9

7

64(3)338.

7

11

 

Topias Kaapu

 

6

4

    

10

17.

8

48

 

Martti Ritonen

 

5

     

5

18.

9

64

 

Valtteri Levo

 

4

12

 7812433.

10

43

 

Aatu Leinonen

 

3

   691810.

11

82

 

Mette-Maria Myllykallio

2

1

4

31 1116.

12

12

 

Jonne Nieminen

 

1

5

 8(1)10249.

13

87

 

Niklas Pakkala

 

1

1

6

1(1)51412.

14

111

 

Frans Rintamäki

 

1

10

8

910(1)385.

15

98

 

Mika Santanen

 

1

1

3

2(1)61313.

16

121

 

Miska Koivulammi

 

1

3

   71115.

17

102

 

Aada Turpeinen

 

1

     

1

21.

18

61

 

Mitja Heine

  

2

  3 519.

19

78

 

Jere Koikkalainen

  

1

5

45 1511.
20110

 

Santeri Ylä-Mononen     12  1214.
2127 Nico Lahnalahti      2 220.
              
Raket             
              
154 Aaro Kiviniitty      1515301.
211 Topias Kaapu      12 122.
              

Yamaha

 

 

           
  

 

           

1

16

 

Kaarle Neuvonen

  

15

 1212 391.
2    415

 

Aleksi Viitamäki     1515 302.
3  22 Juho Routa      10 103.
  

 

           

Tag

 

 

           
  

 

           

1

100

 

Mikael Fihlman

  

15

 12  271.

2

19

 

Roope Tuominen

  

12

 15  271.
  

 

           
  

 

           
  

 

           

 

  

 

Palaute

*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.